Haber

ABD Savunma Bakanı Austin yoğun bakıma kaldırıldı

ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) yapılan açıklamada, Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi doktorlarından Austin’in sağlığına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada, acil mesane sorunu nedeniyle gün içerisinde hastaneye kaldırılan Austin’e, yapılan tetkik ve değerlendirmelerin ardından destek tedavisi uygulandı. Tedavi ve yakın takip amacıyla yoğun bakım ünitesine nakledildi.belirtildi.

Açıklamada, Bakan Austin’in ne kadar süre hastanede kalacağının bilinmediği ve mesane sorununun umulan tam iyileşme sürecini değiştirmesinin beklenmediği belirtildi. Kanserin prognozu mükemmel olmaya devam ediyor. Bakanın durumuna ilişkin güncelleme en kısa sürede yapılacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Bana kanser teşhisi konuldu

Geçen yıl Aralık ayında prostat kanseri teşhisi konulan Bakan Austin, 22 Aralık’ta ameliyat oldu. Komplikasyonlar nedeniyle 1 Ocak’ta şiddetli ağrılar içinde hastaneye kaldırılan Austin, yoğun bakıma alındı ​​ve tedavisi 15 Ocak’a kadar hastanede devam etti. Austin 29 Ocak’a kadar evinden çalışmaya devam etti.

Daha önce gizlice hastaneye kaldırılmıştı

Austin’in hastaneye kaldırılması ilk kez ABD Savunma Bakanlığı’nın 5 Ocak’ta yaptığı açıklamayla gündeme gelmiş, daha sonra aralarında Başkan Joe Biden’ın da bulunduğu üst düzey yöneticilerin yanı sıra Pentagon yetkilileri ve Kongre üyelerinin de durumu öğrendiği ortaya çıkmıştı. Austin’in günler sonra hastaneye kaldırıldığını.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu