Haber

AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik’ten önemli açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı başkanlığında toplandı.

AK Parti MYK toplantısı saat 16.20’de başladı.

Basına kapalı yapılan toplantının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK gündemini kamuoyuyla paylaştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Aslında siyasi tarihimizi biraz bilenler, bazı anayasa hukukçularının, siyaset bilimcilerin ve gazetecilerin 1960 devriminden sonra darbeyi meşrulaştırmak için ürettikleri argümanları bilirler. O tarihten bu yana hep bir çizgi var ve o çizgi de hep darbelerin sonuçlarına dayanıyor ve darbelerin hukuki gerekçeleri, gerekçeleri olduğunu ispat etmeye çalışıyorlar. Bu, darbenin insanlık suçu ve vatana ihanet suçu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Aynı argümanlar şimdi CHP Lideri tarafından seçim yenilgisine bahane yaratmak için bir kez daha kullanılıyor. Bu darbecilerin ilk kez kullandıkları argümanların, bir siyasi partinin lider ve yöneticileri tarafından açık ve net bir şekilde kullanıldığı görülüyor. Bunu bir kenara not edelim, bu durumu bir kez daha milletin bilgisine sunuyoruz.

Dünyanın karşı karşıya olduğu savaş durumunun tüm dünya sistemini etkilediği görüldü. Herkesin savaşla ilgili senaryoları var, savaşın devamına yönelik hazırlıkları var. Ancak görünen o ki barışta ısrar eden tek kişi Cumhurbaşkanımız. Sayın Cumhurbaşkanımız girişimlerini sürdürmeye devam ediyor. Rusya ve Ukrayna’nın alternatif bir planı olduğu ortaya çıktı. Bu sürecin BM inisiyatifiyle Rusya ve Ukrayna ile birlikte yönetilmesi gerektiğini düşünüyoruz. BM’nin girişimiyle oluşturulan tahıl ithalat anlaşmasının yeniden canlandırılması gerekiyor. BM aracılığıyla müzakereler Türkiye’nin temel durumunu oluşturmaya devam ediyor. Müzakerelerin doğal olarak BM aracılığıyla yürütülmesi gerekiyor.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu