Ekonomi

Analistler Fiyat Hedefini Yükseltirken Meta Platforms En Yüksek Değere Ulaştı

Meta Platforms (NASDAQ:META) hisseleri, finansal analistlerin şirket hisseleri için fiyat hedeflerini artırmaya devam etmesiyle Perşembe günü işlem sırasında yeni bir en yüksek fiyata ulaşarak hisse başına 523,80 dolara tırmandı.

O gün, bir finansal hizmetler şirketi olan Jefferies, Meta hisseleri için fiyat hedefini 550 $’dan 585 $’a yükseltirken, hisse senedini satın alma tavsiyesini korudu.

Bir piyasa analizi güncellemesinde şirket, pazar payına ilişkin en son değerlendirmesine göre, Meta Platforms’un pazar payında daha hızlı bir artış görmeyi beklediğini belirtti.

Finans uzmanları artık şirketin 2024 yılında sektördeki ek reklam gelirlerinin %50’sini elde edebileceğini tahmin ediyor ki bu da bugüne kadarki en büyük payı ve 2023’teki %33’lük orandan önemli bir artış anlamına geliyor.

Şirket, “iOS14.5’teki gizlilik güncellemeleri nedeniyle 2022’de pazar payında kayda değer bir düşüş yaşadıktan sonra, META şu anda aynı sektördeki rakiplerinden beş çeyrek üst üste daha hızlı bir büyüme yaşadı” dedi.

Şirket, “Meta’nın pazar payı kazanma hızının 2023’ün ikinci yarısında bir yükseliş gösterdiğini ve Meta’nın reklam geliri büyümesinin, yüzde on ila on beş aralığında büyüme gören rakiplerinin çoğuna kıyasla yüzde 20’nin ortalarına yükseldiğini belirtmek gerekir” dedi.

Jefferies ayrıca, finansal analistlerin 2024 yılında Meta’nın reklam gelirinin 2015’ten bu yana ilk kez Amazon’unkinden daha hızlı bir oranda artabileceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Jefferies, “Meta’nın yakalaması beklenen ek reklam bütçelerinin beklenen daha büyük payı dikkate alındığında, finansal modelimiz 2024 mali yılında ortalama tahminden %4 daha yüksek olan %22’lik bir gelir artışı öngörüyor” dedi. “Finansal analistler Meta’nın mevcut değerlemesinin cazip olduğunu düşünüyor.”

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir insan editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu