Ekonomi

Bakan Kirişci: 26 bin 982 kesintili işçinin ekibe geçiş süreci başladı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, geçici işçi statüsündeki çalışanların takıma geçiş işlemlerinin başlatıldığını açıklayarak, “Sürekli işçi kadrosuna geçiş, 26 personelimizin iş ve işlemlerine de başladık. Geçici statüde çalışan bin 982 kardeşimiz Bakanlığımız bünyesinde işçi statüsünde çalışıyor.”

AK Parti’nin Kahramanmaraş’ta 1’inci olağan milletvekili adayı olarak gösterdiği Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kütahya’ya geldi. Kütahya Valiliğini ziyaret eden Kiriçci, Vali Ali Çelik’ten tarım ve ormancılık faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra AK Parti Kütahya İl Teşkilatının açtığı seçim standına giden Bakan Kirişci, bayanlarla sohbet ederek hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

‘Arıcılara 5 bin 358 ton yem şekeri dağıtılacak’

Zafer Kalkınma Ajansı’nda tarım dairesi temsilcileriyle görüşmeye gelen Bakan Kirişci, depremzedeler için yaptıkları çalışmaları anlatarak, “Köy konutlarımızın anahtar teslimi çalışmalarına başladık. Bu kapsamda” dedi. , seçim bölgemiz olan Kahramanmaraş’ın Özbek İlçesi’nde 3 vatandaşımıza 1. sınıf köy konutlarını teslim ettik.Bu vesileyle tüm depremzedelerimize neler yapabileceğimizi ve nasıl yapabileceğimizi gösterdik.Umarım hayırlara vesile oluruz. diğer kardeşlerimizin yerleri için darı kullanabilirler.Bakanlığımızın personel statüsünde çalışan 26.982 kardeşimizin işçi takımına geçiş,iş ve işlemlerini başlattık.inşallah bu ekibe katılırlar. mevcut hizmetler geçtikten sonra daha da artsın.Bu kardeşlerimizin ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.Bu ekiplerin ödüllendirilmesi adet olduğu üzere Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Yüzyıla imza atacağımızı da belirtmek isterim. Bugün itibariyle 12 ilde 10 bin 328 arıcı kardeşimize 1 milyon 339 bin 613 kovan için 5 bin 358 ton yemlik şeker dağıtmaya başladık. Allah onların da üretimini bereketli kılsın” dedi.

‘ORMANDAN GELEN GELİRİN YÜZDE 10’UNU ORMAN KÖYLÜSÜNE VERECEĞİZ’

Orman köylülerine verilecek takviyelerle ilgili açıklamalarda bulunan Kirişci, “Ormandan elde edeceğimiz gelirin yüzde 10’unu ormanı koruyan ve gözeten orman köylüsüne neredeyse bedelsiz olarak vereceğiz. orman köylülerine.Yine orman köylülerimizin ısınma ihtiyacı var ya da bina yapmak için kereste ihtiyacı var.Bu ihtiyaçların karşılanması da değerli.Burada orman köylülerimize maliyetin sadece yüzde 30’unu vereceğiz, yüzde 70’in altında. Üçüncüsü orman köylülerimizin sosyal güvencesi varsa sosyal güvencesi varsa teşvik amaçlı bize teslim ettikleri işler için yüzde 5 ek ücret ödeyeceğiz.Böylece kırsalda sosyal güvenliği artırırken, ödediği primin çok ötesinde bir gelir de sağlayacağız.Ormanlarımızda kooperatiflerimiz var.%20 daha düşük fiyatla almaya hak kazanacağız.Kütahya’da kimse kalmasın inşallah hayatını kaybeden allah’tan razı olsun. orman yangınlarında varsa da cümlesine Rabbimin rahmetiyle muamele eyle. Onlar bizim şehitlerimizdir. Ancak şehitlikle ilgili hakları onlara veremedik. Mevzuat çerçevesinde diğer şehitlerimize tanınan haklar, toplamda 133, 105’i kendi vatandaşımız olmak üzere, bu şehitlerin yakınlarına da verilecektir.”

Tarım sektörü temsilcilerini dinleyen ve sorularını yanıtlayan Kirişci, Kütahya Belediyesi’ni ziyaret etti. Alim Işık tarafından karşılanan İl Başkanı Prof. Dr. Kirişci, gerçekleştirdiği kısa görüşmenin ardından muhtarlar ve AK Parti teşkilatı üyeleri ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu