Ekonomi

Bitcoin fiyatı son 1,5 yılın zirvesinde

Analiz şirketi Coinmarketcap’ın verilerine göre, BitcoinKüresel kripto para piyasasının değeri 24 saatte yaklaşık yüzde 8,8 artarak 1,27 trilyon doları aştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte arttı. Bitcoin spot ETF’yi (borsa yatırım fonu) onaylayacakKripto sektörüyle ilgili spekülasyonların talebi artırmasıyla yüzde 12,4 yükselmekkayıt edilmiş.

Böylece Bitcoin 34 bin doların üzerine çıktı. Saat 07.30 CET itibarıyla 34 bin 432 dolar fiyatla satışa sunuldu. görüyor. Bitcoin fiyatı 6 gün üst üste artış göstererek son 1,5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu arada Bitcoin’in son 7 gündeki değer artışı yüzde 23’e yaklaştı ve piyasa değeri 672 milyar doları aştı.

En yüksek seviye Kasım 2021’de

Kasım 2021’de 68 bin 990 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin, o tarihten bu yana yaklaşık olarak artış gösterdi. değerinin yüzde 50’sini kaybetti.

Bu arada Coinbase Global ve bitcoin yatırımcısı MicroStrategy gibi kriptoyla ilgili şirketlerin hisseleri de keskin bir şekilde arttı.

Öte yandan ABD’de ilk Bitcoin spot ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle ilgili spekülasyonlar da sürüyor.

Ülkedeki ilk Bitcoin spot ETF’sine ilişkin beklentiler, “SEC’in Grayscale Investments’ın ETF başvurusunu reddetmenin yanlış olduğu yönündeki mahkeme kararına itiraz etmeyeceği” haberinin ardından arttı.

Analistler Bitcoin’de spot ETF’nin başlatılmasını düşünüyor, dijitalBunu, para biriminin daha fazla dağıtımı ve kabulü yönünde önemli bir adım olarak görüyor.

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi Blackrock ve VanEck, WisdomTree (WT.N), Fidelity, Bitwise ve Invesco, Bitcoin spot ETF’si için SEC’e başvurmuştu.

Analistler ayrıca son zamanlardaki jeopolitik gerilimlerin, birçok yatırımcının dijital altın olarak değerlendirdiği fiziksel altın ve Bitcoin de dahil olmak üzere kıt varlıklara olan talebi artırdığını belirtti.

Öte yandan piyasa değeri açısından ikinci sırada yer alan Ethereum ise son 24 saatte yüzde 7,54’ün üzerinde kazanç elde ederek 1820 dolar seviyesine ulaştı.

haber-tufanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu