Haber

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, AKP’nin İzmir Adayı Hamza Dağ’ın su indirimini eleştirdi

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “AKP’nin İzmir Adayı Hamza Dağ ve Eyyüp Kadir İnan’ın İzmir halkına yüzde 50 su indirimini rüşvet gibi teklif etmesi AKP hükümetine yakışan bir anlayıştır. Suda yüzde 50 indirim seçimden sonra, adama hep sormuyorlar mı ne bekliyorsun, neden mevcut AKP’li büyükşehir belediyeleri olan tüm illerde suya yüzde 50 indirim yapmıyorsun? Neden bekliyorsun? Seçim mi? İzmir, kıyılarına ve doğasına göz dikenlere izin vermeyecek. İzmir, CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetilmeye devam edecek. Kimse “Boş hayallere kapılmayın” dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, 3 Şubat’ta Buca’da yaptığı konuşmada, “İnşallah göreve geldiğimizde yapacağımız ilk iş vatandaşlarımızın su faturalarını yüzde 50 oranında azaltmak olur ki bu da En büyük ve en temel ihtiyacı karşılayarak vatandaşlarımızın su faturalarını yarı yarıya azalttık.” . CHP Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Dağ ve İnan’ın bu sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. Yücel şunları söyledi:

“DAĞ’IN SANKİ İLK DEFA YAPACAK GİBİ YAPILANLARI AÇIKLAMASI, İYİ ÇALIŞMADIĞINI, İZMİR HAKKINDA BİLİNMEDİĞİNİ GÖSTERİR”

“AKP İzmir adayı İzmir’de altyapı ve su politikaları üzerinde çalışacak. Uğraşmasın ama İzmir’i biraz takip etmeli. İzmir’de CHP’li belediye sayesinde yağmur suyu ayırma ve toplama çalışmaları, sünger şehir gibi birçok proje hayata geçiriliyor. projesi zaten uygulanıyor.Yapılanları sanki ilk kez yapacakmış gibi anlatması, iyi çalışmadığını ve İzmir’den habersiz olduğunu gösteriyor.Sebebi su, elektrik ve elektrikmiş gibi konuşması Akaryakıtın tüm ülkede bu kadar değerli olmasının kendi gücü olmadığını Sayın Dağ, AKP hükümetinin Genel Başkan Yardımcısı olarak, yarattığı krizlerin, yüksek hayat pahalılığının, yoksulluğun da sorumlusunun kendisi olduğunu unutmamalı. İzmir halkı rüşvet siyasetine, gerçek dışı vaatlere, beyaz görünüp sonuçları belli olan yollara bulaşmayacaktır.Böyle uçuk vaatlerle ne ülke yönetilir, ne de İzmir yönetilir.AKP İzmir adayı bu yolda devam ederse Bakalım 1 Nisan sabahı kim kimi ciddiye almamış. Tıpkı Binali Yıldırım ve Nihat Zeybekçi’nin gördüğü gibi…

“SEÇİMDEN SONRA SUDA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPARSANIZ ADAMA NE BEKLİYORSUNUZ diye sormazlar mı?”

AKP’nin İzmir Adayı Hamza Dağ ve Eyyüp Kadir İnan’ın İzmir halkına yüzde 50 su indirimini rüşvet olarak teklif etmesi AKP iktidarına yakışan bir anlayıştır. Seçimden sonra suya yüzde 50 indirim yapsanız adama ne bekliyorsunuz diye sormazlar mı? Mevcut AKP büyükşehir belediyelerinin olduğu tüm illerde suya neden yüzde 50 indirim yapmıyorsunuz? Neden seçimi bekliyorsunuz? İzmir’in kıyılarına ve doğasına göz dikenlere geçiş izni vermiyor. İzmir, CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetilmeye devam edecek. “Kimse sahte rüyalar görmemeli.”

“İNAN, İZMİR ADAYIMIZ TUGAY’A ANLATMAK İSTEDİĞİNDE, KENDİ HÜKÜMETİNİN ÜLKEYİ DÜŞÜRdüğü DURUMU AÇIKLADI”

AKP İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay hakkında şunları söyledi: “Cemil Tugay, ‘Ülkedeki enflasyonu düşürürsünüz, suyu bedava vereceğiz’ diyor. Belediyecilikten anladığınız bu kadar. Sadece İzmir’de enflasyon mu var? Konya’da, Ordu’da, Trabzon’da, Şanlıurfa’da, Antep’te, Afyon’da enflasyon yok mu? İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak 25 yıldır bunu yapıyorsunuz. şehir en pahalı suyu içiyor. O yüzden zaten sizin böyle bir belediyecilikle alakanız yok” dedi. CHP’li Yücel, İnan’ın sözlerine şu şekilde yanıt verdi:

“Eyyüp Kadir İnan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Cemil Tugay’a ‘belediyecilik’ dersi vermeye çalıştı. Bu da yetmezmiş gibi enflasyonu da itiraf etti. Evet haklı. Sonuç olarak AKP’nin 22. -Yıl kuralı, enflasyon sadece İzmir’de değil; Türkiye’nin 81 ili var. Başka ne var? TÜİK gerçek enflasyonu açıklamaktan korkuyor, Türk Lirası döviz karşısında gün geçtikçe eriyor, Merkez Bankası ekside 5 yılda 5 cumhurbaşkanı değiştirdiğiniz rezervler, ekonomik buhran, derinleşen yoksulluk, 10 bin lira emekli maaşı, 17 bin 2 emekli maaşı 100 bin lira asgari ücret, 15 bin 48 liraya çıkan açlık sınırı var. Yoksa bu ülkeyi hem ekonomide, hem adalette dibe vuran AKP’nin, İzmir’de sosyal belediyeciliği başarıyla uygulayan CHP’nin AKP’ye karşı eylemlerini anlatmaya devam mı edelim? tek yapman gereken susmak. AKP Milletvekili Sayın İnan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay’ı eleştirmek isterken, kendi hükümetinin ve genel liderlerinin ülkeyi getirdiği durumu dile getirdi. Sanki bozuk saat bile günde iki kez gerçek zamanı gösteriyormuş gibi, AKP iktidarının bozulan düzenini ve bunun yol açtığı hiperenflasyonu kabul etti. “Enflasyonun Türkiye’nin her yerine zarar verdiğini, hayat pahalılığının arttığını farkında olmadan itiraf etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu