Haber

CHP’den Vatan Partisi’ne yanıt: Toplantının detayları belli oldu

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin sözlerine yanıt verdi.

Deniz Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Partimiz ile Vatan Partisi arasında 4 Ocak’tan bu yana yerel seçimlerde işbirliği konusunda farklı kanallardan görüşmeler yürütülüyor.”

Yücel şöyle devam etti: “Bu görüşmelerde Sayın Muharrem İnce’nin ‘ilke duruşuna’ ilişkin tek bir cümle bile söylemediği, basında dile getirdiği siyasi eleştirileri dahi gündeme getirmeyen açıklamalarını üzüntüyle dinledik. Bugün düzenlediği konferans.”

“Görüşmelerde Sayın İnce belirli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de bir büyükşehir belediye başkanlığı talebinde bulundu” diyen Yücel, şöyle konuştu:

“Süreç parti tabanımızın ve teşkilatımızın kabul edemeyeceği noktaya geldiğinde, müzakerelerin tıkanmasının ardından bugünkü açıklamayı yaptı. Eğer müzakereler olumlu sonuçlanmış olsaydı bugün yaptığı açıklamaların ve eleştirilerin asla yapılmayacağını biliyoruz. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakın.”

Muharrem İnce ne dedi?

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin kararını açıkladı.

Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) adayı hakkında konuşan İnce, adaylar arasında Mehmet Sevigen’in de bulunduğunu belirterek, “İstanbul’da 3 adayımız var, önümüzdeki hafta Merkez Yönetim Kurulu’nda karar verip bir kişiyi atayacağız” dedi.

İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Dersim” sözüne tepki göstererek, “Dersim diye bir ilimiz yok. Dersim bir bölgenin adıdır.”

İnce: “CHP ile ittifak konusunda beklentileriniz nelerdir?” Soruya şu şekilde cevap verdi:

“Değişmek başka, farklı olmak başka. Benim bulunduğum bir parti değil. Böyle bir ittifak kurmak… Yarın şartlar değişir, başka bir yönetim gelir, sonra tekrar konuşuruz. Ben nasıl ittifak kuracağım? CHP İsveç’e evet mi diyor? “Gün DEM olursa bunu nasıl kuracağım? Bir duruşumuz olmalı.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu