Teknoloji

CoStar Group Matterport’u Hisse Başına 5,50 Dolar Nakit ve Özkaynakla Satın Almayı Planlıyor

Emlak listeleri için çevrimiçi bir platform olan CoStar Group (CSGP), Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sanal tur teknolojisinde uzmanlaşmış bir şirket olan Matterport’un (MTTR) tedavüldeki tüm hisselerini nakit ve CoStar hisselerini içeren bir işlemle satın almayı kabul ettiğini duyurdu. CoStar her bir hisseyi 5,50 dolar karşılığında satın alacak ve bu da Matterport’a 1,6 milyar dolarlık bir işletme değeri biçiyor.

Matterport hissedarları, sahip oldukları her bir Matterport adi hissesi için 2,75 $ nakit ve 2,75 $ değerinde CoStar Group hissesi alacaklar.

CoStar Group’un Kurucusu ve CEO’su Andy Florance, “CoStar Group, gayrimenkulü dijital forma dönüştürmek olan Matterport ile çok benzer bir hedefi paylaşıyor” dedi. “Sektör gelişti ve artık Matterport sanal turu bir mülkün sergilenmesi için standart yöntem haline geldi… CoStar Group, Matterport’un mekânsal veri teknolojisinin geliştirilmesine yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor. Buna üç boyutlu mekânsal verileri analiz etmek için yapay zekâ ve makine öğrenimi algoritmalarını geliştirmek ve fiziksel mekânlar yaratmak ve değiştirmek için gelişmiş yapay zekâ kullanmak da dâhildir.”

Bu yıl içinde gerçekleşmesi beklenen bu anlaşmanın tamamlanması, Matterport’un hissedarlarının onayına bağlıdır ve Matterport’un Yönetim Kurulu’ndan oybirliğiyle destek almıştır.

Matterport Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su RJ Pittman satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: “CoStar Group’un emlak araştırması ve analitiği alanındaki geniş ağı ve yetenekleri, inovasyona olan ortak bağlılığımızla birleştiğinde, emlakların pazarlanması, satışı ve yönetiminde küresel çapta bir devrim yaratacaktır. Bu anlaşma aynı zamanda Matterport’un hissedarlarının ortak çabalarımızın potansiyel değerini ve büyümesini paylaşmalarına olanak tanıyor.”

Matterport, kurulduğu 2011 yılından bu yana, boyutsal olarak doğru ve görsel olarak gerçekçi sanal mülk turları oluşturan bir 3D yakalama sistemi sunma konusunda öncü olmuştur. Şirketin tescilli teknolojisi, akıllı telefon kameralarıyla bile yapılabilen mülklerin dijital modellerinin oluşturulmasını sağlıyor. Matterport’un amiral gemisi ürünü, hassas veri yakalamaya olanak tanıyan ve yapay zeka destekli Cortex yazılım motoruyla donatılmış LiDAR tabanlı Pro3 kameradır.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Matterport sadece sanal turlar için teknoloji geliştirmekle kalmamış, aynı zamanda 177 ülkede 12 milyondan fazla alan ve 38 milyar metrekareden fazla yönetilen mülkü kapsayan dünya çapında kapsamlı bir mülk bilgisi veritabanı oluşturmuştur. Bu, konaklama, konut, ticari, perakende ve endüstriyel gibi çeşitli gayrimenkul sektörlerini içerir. Şirket ayrıca, mülklerin “3D dijital modellerini” oluşturan geniş bir küresel fotoğrafçı, teknisyen ve ortak ağına sahiptir.

CoStar, Apartments.com, LoopNet, CoStar ve Homes.com dahil olmak üzere mülkler ve mülk pazarları hakkında bilgi için çeşitli platformlar işletmektedir. Bu platformlarda Matterport’un 3D sanal turları yer alıyor. Matterport’un teknolojisini erken benimseyen CoStar, şu anda platformlarında yaklaşık 300.000 Matterport dijital modeli sergiliyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu