Yaşam

Erkeklerin yüzde 85’inin saçı 50 yaşına kadar seyrekleşiyor

Gitnux’un yayımladığı verilere göre, erkeklerin yaklaşık yüzde 85’i elli yaşına kadar saçlarında önemli ölçüde seyrekleşme, kadınların da yüzde 40’ı aynı yaşa geldiğinde saç dökülmesi veya incelme yaşıyor. Bunun nedenleri arasında stres, kaygı gibi psikolojik etkenler yer alırken, asıl kaynağının genetik unsurlar olduğu görülüyor. Ancak, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılan protez saç gibi medikal uygulamalar bu rahatsızlığın önüne geçilmesini sağlayarak kellik problemini ortadan kaldırabiliyor.

Emir Ercan Hair Kurucusu Emir Ercan, hastaları bilinçsiz gerçekleştirilen uygulamalar için uyardı.

Ercan, “Protez saç, uzun yıllardır milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir çözümdür. Ancak, son yıllarda bu uygulamanın tabiri caizse merdiven altı girişimler tarafından bilinçsiz bir şekilde yapılması, hastaları tereddüte düşürüyor. Saç protezi, titizlikle uygulandığı sürece ve düzenli bakım yapıldığı takdirde, sağlık açısından risk taşımıyor” dedi.

Protez saç işlemi doğru uzman ve merkez tarafından uygulandığında kişinin gerçek saçı gibi kullanılabildiğini söyleyen Ercan, “Protez saç, tıpkı doğal saç gibi olduğundan kişinin özgüvenini, iş ve sosyal hayatını olumlu etkileyerek motive ediyor. Protez saçlarda hammaddenin kalitesiz olması, saça benzer sentetik plastik veya çeşitli hayvan kıllarının kullanılması ise uyumsuzlukla sonuçlanarak mental sağlığı olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden protez saç yaptıracakların ucuz veya çeşitli kampanyalarla piyasaya sürülen saç ünitelerinden kaçınmalarını öneriyorum” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu