Haber

F.Bahçe Başkanı Ali Koç, Etik Kurul’un sorularını yanıtladı

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Etik Kurulu’nun sarı-lacivertli kulübün lideri Ali Koç’a yönelttiği soruları ve Koç’un bu sorulara verdiği yanıtları kamuoyuyla paylaştı.

Ali Koç’un Etik Kurul’a gönderdiği cevap yazısı sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yayımlandı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı, Etik Kurul’a, “Adana Demirspor-Fenerbahçe maçındaki bir pozisyonun VAR görüntüsü size dönemin MHK Başkanı Lale Orta tarafından mı gönderildi?” “Yazınıza hitaben, Adana Demirspor-Fenerbahçe maçındaki bir pozisyona ait VAR görüntüsünün dönemin MHK Başkanı Sayın Lale Orta tarafından doğrudan veya dolaylı olarak tarafıma gönderilmediğini yönetim kurulunuza bildirmek isterim.” O cevapladı:

Koç, yazısında, 17 Ekim’de öne sürülen VAR görüntülerinin kendisine iletildiği iddialarının ardından, TFF Yönetim Kurulu’ndan bu iddiaların detaylı bir şekilde araştırılarak gerekli adımların atılmasını talep ettiklerini ancak henüz bir yanıt alamadıklarını anlattı. .

Başkan Koç, divana şu soruyu sordu: “Yukarıdaki soru dışında söylemek istediğiniz bir şey var mı?” Soruya şu şekilde cevap verdi:

“Bu noktada Türk futbolunun yapısal sorunlarının temelini saha içi ve saha dışı oyunun bütünlüğüne ilişkin tartışma ve spekülasyonlar oluşturmakta olup, Türk futbolunun yapısal sorununun çözümünde TFF Etik Kurulu kritik bir konuma ve büyük bir sorumluluğa sahiptir. Dolayısıyla bu sorumluluğun gereği gibi yerine getirilmesi esastır. Bu konuda yukarıda da belirttiğim gibi, huzurumda yaptığım açıklamalara esas teşkil eden soruşturmanın kapsamlı bir şekilde ele alınmasını ve davanın tüm muhataplarının sözlü ifadelerinin alınmasını talep ediyorum. tez yazarı ve benim dahil olduğum argümanlar dikkate alınmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu