Haber

Filistin’e Destek Konvoyu Mardin’de Düzenlendi

MARDİN’in Artuklu ilçesi kırsal mahallelerinde Filistin’e takviye amacıyla araç konvoy hareketi yapıldı; İsrail aleyhine sloganlar atıldı.

Kırsal Kumlu İlçesi’nde Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Filistinlilere destek amacıyla araç konvoyu eylemi düzenlendi. Buradan başlayan konvoy, kırsal Yaylı, Çatak, Çalışlı, Ortaköy, Göllü, Gökçe, Eskin, Ekinlik ve Boztepe mahallelerinde devam etti. Konvoya katılanlar, Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak, İsrail’i kınayan sloganlar attı.

‘ZAFER İMAN EDENLERİN OLUR’

Kumlu İlçe Merkez Cami İmamı Hatibi Abdurrahim Mecit ise, “Mescid-i Aksa, Müslümanların kutsal mekanlarından en önemlisidir. Bugün Mescid-i Aksa Siyonistler tarafından işgal edilmiştir. Gazze’ye bombalar yağıyor, başta kadınlar olmak üzere binlerce sivil. Müslümanlar olarak onlara ulaşamayabiliriz, gidemeyebiliriz ama Mescid-i Aksa’yı, Kudüs’ü ve Gazze’yi asla yalnız bırakmamalıyız ve bırakmayacağız. Maddi desteğimiz ve dualarımızla onlara ulaşıyoruz. Bu zulmün sonucunda İsrail ve destekçileri tüm insanlığın aklındadır. “O, hem kalbinde hem de gözlerinde ölmüştür. Rabbim onların hükümetinin ölümünü tüm insanlığa göstersin inşallah. Zafer inananlarındır” dedi.

ferizlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu