Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığı otoyol ve köprülerin satılacağı haberini yalanladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önceki gün bakanlığının 2024 bütçesini sunduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Kurulu’nda soruları yanıtladı. Şimşek’in komisyona yaptığı açıklamada, önümüzdeki dönemde Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ait hidroelektrik santraller (HES), limanlar, otoyollar, köprüler, arsa ve arazilerin özelleştirileceğini söylediği iddia edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı basında çıkan haberi yalanladı. Bakanlığın açıklamasında gerçekçi olmayan sözlerle algı operasyonu yapıldığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sözcü gazetesinin 01.11.2023 tarihli “Şimdi Otoyolları ve Köprüleri Satacaklar” başlıklı haberine ilişkin açıklama yapılması gerekli görüldü. Haberi yapan Sözcü gazetesi şu ifadeyi kullandı: Hazine ve Maliye Bakanımızın değil, kendi yorumuyla “satış” doğru değil. Bu açıklamaya dayanılarak yapılan algı operasyonu kabul edilemez.

Bakan Bey, TBMM’de yaptığı açıklamada, Türkiye’nin özelleştirme programında halihazırda var olan, hatta bir kısmı yıllardır özelleştirme kapsamında olan varlıklara açıkça değinerek, “Yeni bir değişiklik söz konusu değil” dedi. varlığın özelleştirme kapsamına alınması planlanıyor.” Şu şekilde konuştu. Üstelik Sayın Bakanımızın bu sözlerinde satış gibi bir açıklamanın olmadığı açıkça anlaşılmaktadır. “Kamuoyunun bilgisine sunuluyor.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu