Haber

İsrail Savunma Bakanı Galant: Hamas’ı tamamen yok edeceğiz

İsrailSavunma Bakanı Yoav Galant, Gazze Karşı olası bir kara operasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Galant,” Gazze Kara operasyonu son olacak çünkü artık Hamas olmayacak. “1-2 belki 3 ay sürer ama Hamas’ı tamamen yok edeceğiz” dedi.

Hamas, 7 Ekim’de başlatılan Mescid-i Aksa Sel Operasyonuna sivilleri bombalayarak karşılık verdi. İsrail, Gazze Katliamlarına devam ediyor. Gazze Şeridi’nde soykırım yapan İsrail kara operasyonuna hazırlanırken yeni bir açıklama yapıldı.

“HAMAS’I TAMAMEN SONLANDIRACAĞIZ”

İsrail Savunma Bakanı Yoav Galant, kara operasyonuyla Hamas’ı tamamen yok edeceklerini söyledi. Galant, “Gazze’ye kara operasyonu son kez yapılacak çünkü bundan sonra Hamas olmayacak. 1-2, belki 3 ay sürer ama Hamas’ı tamamen yok edeceğiz.” dedi.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Galant

3 ETAPLI PLAN

Öte yandan Gallant, Parlamento (Knesset) Dışişleri ve Savunma Komitesi toplantısında yaptığı konuşmada, amacın Hamas’ın askeri ve hükümet kabiliyetlerini sonlandırmak, Gazze Şeridi’nde yeni bir güvenlik rejimi oluşturmak ve tamamen sona erdirmek olduğunu söyledi. Gazze’deki tüm sorumluluk İsrail’indir.

1) Buna göre ilk aşamada Hamas’ı yenilgiye uğratmak ve altyapıya zarar vermek için hava bombardımanını takiben kara operasyonu gerçekleştirilecek.

2) İkinci aşamada amaç direniş cephelerini ortadan kaldırmaktır. Gallant’a göre bu uzun bir süreç olabilir.

3) Üçüncü aşamada Gazze Şeridi’nde yeni bir güvenlik rejiminin kurulması, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki günlük hayata ilişkin sorumluluklarının sona erdirilmesi, Gazze ve çevresinde yaşayan İsrailliler için yeni bir güvenlik gerçekliğinin yaratılması amaçlanıyor.

“GAZZE ŞERİDİNE GİRECEĞİZ”

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi olası kara operasyonuna ilişkin, “Gazze Şeridi’ne gireceğiz. Hamas’a bağlı unsurları ortadan kaldırmak için operasyonel bir görev üstleneceğiz. Ayrıca bölgede hayatını kaybedenlerin görüntülerini ve sahnelerini de sergileyeceğiz. İki hafta önce 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen saldırıyı aklımızda tutacağız.” Sözlerini kullandı.

SALDIRI PLANLARI ONAYLANDI

Ayrıca İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ne yapılması beklenen kara saldırısının genişletilmesine ilişkin planların onaylandığı ve hazırlıkların devam ettiği belirtildi. IDF, birimlerin onaylanmış operasyonel planlara uygun olarak eğitildiğini duyurdu.

keciorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu