Haber

Malatya’nın ikinci beton santrali de faaliyette

MALATYA (İGFA) –Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden MESTON beton üretim tesisinin faaliyete geçtiğini ve artık fahiş fiyatlara dizginlenmesi gerektiğini vurgulayan Önder Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin gerekirse üretim tesisleri kurmaya devam edeceğini söyledi.

MESTON beton santralinin de hizmete girdiğini belirten Önder Gürkan, “Geçenlerde İyilik firmasının şehrimizin doğusundaki beton santralinin faaliyete geçmesi vesilesiyle bir açıklama yapmıştık. Dedik; Artık Malatya’da betonun metreküpü 1500 lira artı KDV olacak. İyilik firmamızın şehrin doğusundaki inşaat siparişlerini alıp ilgili talep noktalarına ulaştıracağını söyledik. Bugün şehrin batısında MESTON’un inşa ettiği beton santralindeyiz. Buradaki beton santralimiz de faaliyete geçti. Şu anda aldıkları siparişler doğrultusunda gerekli malzemeleri yapıyorlar. “MESTON şirketimiz iyilik gibi 1.500 lira artı KDV ile metreküp beton dağıtıyor” dedi.

“HAK VE HUKUKUN KORUNMASI KONUSUNDA HASSASİYETİMİZ TAMAM”

Beton fiyatlarının yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Gürkan, beton santrali firmalarına seslenerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak maliyet analizi yaptık. 2.500’ün üzerindeki rakam çok yüksek bir rakam. Onlara daha fazla indirim yapmalarını söylemek istiyorum. Aksi halde üçüncü, dördüncü ve beşinci fabrikaları açmak zorunda kalacağız, dolayısıyla ticari faaliyetlerimizi ‘şehrimizin bu acı durumuna nasıl çare olabiliriz’ anlayışıyla değil, ticari faaliyetlerimizi yürütmemiz gerektiğini düşünüyorum. Fırsatı değerlendirip kendi cebimizi dolduruyoruz, bence doğru olan bu olmalı, bu yüzden tüm hemşerilerime şunu ifade etmek istiyorum: Başta üretici arkadaşlarımız olmak üzere bu kurallara mutlaka uymalıyız. Sadece inşaat departmanı değil diğer inşaat işlerinin üretimi için de fiyatlara dikkat edilmesi gerektiğini söylüyorlar.Bu anlamda ilimizin batısında inşaat malzemeleri satan bir iş yerimiz var. Bir arkadaşımız şehrimizin doğusunda inşaat malzemeleri satışı yapacak bir iş yeri açacağını söyledi. söylenmiş. Ben de kendisine şunu söyledim: Her eserin bir bedeli olmalı ki kıyaslama yapılabilsin. Karşılaştırma yapıldığında diğer yerlerdeki işler arasında fiyat farkı oluştuğunda biz Belediye olarak iş ve süreçleri yürütüyoruz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na ve ilgili makamlara suç duyurusunda bulunacağımızı da belirtmek isterim. Bu nedenle girişimci kardeşlerimizin hak ve kanunlarının korunması konusunda son derece hassas ve titiz davranıyoruz. Ancak haksız rekabet ve haksız avantaja ilişkin tutum ve davranışlarımız nettir” dedi.

haberfatsa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu