Haber

MSB’den bedelli askerlik ilanı

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından bedelli askerlik ücretine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada, bedelli askerlik bedelinin 122 bin 351 lira olduğu yinelendi.

Bakanlık kaynaklarından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Personel ve askeri öğrenci alımları, diğer kamu kurumlarıyla koordinasyon içinde, kanunlara ve ilgili mevzuata uygun olarak, şeffaf ve denetlenebilir bir şekilde, idari ve adli kontrole açık olarak yapılmakta olup, bu yıl için planlanan alım/tedarik faaliyetleri devam etmektedir.

Bu içerikte; 2023 yılında Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Okullarına askeri öğrenci alımı faaliyetleri 4 Ağustos’a kadar Kara Harp Okulu yerleşkesinde devam edecek.

Bilindiği üzere bir önceki düzenleme ile bedelli askerlik tutarı memur maaş katsayısındaki artış oranına sabitlenmiş ve tedbir konusundaki belirsizlik giderilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından “Mali ve Sosyal Haklar” genelgesi yayımlandı ve buna göre bedelli askerlik tutarı 122.351,04 TL oldu. 17 Temmuz 2023 tarihi itibari ile bedelli askerlik başvuru işlemleri başlamıştır.

Sonuç olarak gücünü içinden çıktığı asil Türk milletinin sevgisinden ve inancından alan kahraman ordumuz;

– Anayasa ve kanunlara tabi,

– Milli, manevi ve mesleki değerlerimiz çerçevesinde,

-Atatürk İlke ve İnkılâpları ile, aklın ve bilimin rehberliğinde,

– Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile amir ve komutanların emirleri doğrultusunda,

– Tüm paydaşlarla uyum, koordinasyon ve istişare içinde,

Bugüne kadar olduğu gibi kendisine verilecek her görevi başarıyla yerine getirecek, dünyanın en güçlü ve güvenli orduları arasındaki yerini sağlamlaştıracak ve milletimizin gurur kaynağı olmaya devam edecektir. asil millet.”

KAYNAK: HABER7

buyukcekmeceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu