Yaşam

Nike’tan Evren Temalı Yeni Reklam Filmi [Video]

Spor dünyasının dev ismi Nike, 2022 FIFA Dünya Kupası Katar’ın başlamasına yalnızca birkaç gün kalmışken yeni bir reklam paylaştı. Dört buçuk dakikalık müddetiyle aslında kısa bir sinema tadında olan reklam, toplumsal medyada viral oldu.

Nike’ın reklamını viral yapan etmen ise reklamın kalitesi ve senaryosuydu. Paralel cihan temasıyla 12 dünya devi futbolcuyu ‘en iyi dönemlerinde’ bir ortaya getiren şirket, Marvel ile büyük popülerliğe ulaşan ‘multiverse’ kavramını farklı bir boyuta taşıdı.

Nike tarafından yayınlanan ‘Footballverse’ reklamı:

Reklamda futbol efsaneleri Ronaldinho ve Ronaldo Nazário üzere isimler, günümüzün en güzel futbolcuları arasında yer alan Kylian Mbappé, Kevin De Bruyne ve Cristiano Ronaldo üzere isimlerle karşı karşıya geliyordu. Efsane isimler, tıpkı vakitte özel efekt ile gençleştirilmiş olarak karşımıza çıktı.

Nike’ın reklamı, toplumsal medyadan çoğunlukla olumlu yorumlar topladı:

Bazı kullanıcılarsa reklamda ‘Neden Messi yok?’ sorusunu sordu:

Bu sorunun karşılığı pek çok kişi tarafından biliniyor olsa da, bilmeyenler için açıklamakta yarar var. Messi, 2006’dan beri Nike’ın en büyük rakibi Adidas’ın kontratlı sporcusu olarak kariyerine devam ediyor. Münasebetiyle Messi’nin bir Nike reklamında oynaması, kontrat iptal edilmeden ya da Nike ile Adidas ortasında özel bir mutabakat yapılmadan pek de mümkün değil.

Adidas ise şöyle bir reklam paylaşmıştı:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu