Haber

Sadullah Ergin’in İstifası İstendi mi?

CHP’nin Sadullah Ergin’i adaylığından çekmek için DEVA Partisi’nden farklı bir isim istediği iddia edildi. DEVA Parti Sözcüsü İdris Şahin, bu iddiayı açıkça yalanladı.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimde CHP Ankara 1. bölgeden DEVA Parti kontenjanından aday gösterildi.

‘Komplo davaları’ olarak adlandırılan Ergenekon ve Balyoz gibi davalar sürecinde, AK Parti’de Adalet Bakanı olan Ergin’in CHP listelerinden milletvekili adayı gösterilmesi üzerine birbiri ardına tepkiler geldi.

“CHP, DEVA’dan Ergin’in yerini almasını istedi”

Sadullah Ergin’in adaylığının CHP içinde de tepkilere yol açtığı iddia edildi. NTV yayınında bu iddialara yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, şunları söyledi: İsim bazlı bir süreç yürütmedik. Bu ismin burada olduğu veya bu ismin burada olmadığı bir toplantıyı hatasız bulamadık. İşbirliği konusunda prensipte bir karar alındı. Siyaset şahıslar üzerinden yürümez. Siyaset partiler ve fikirler üzerine kuruludur.söz konusu.

Sadullah Ergin’in adaylığıyla ilgili tartışmalar sürerken dikkat çekici bir tartışma gündeme geldi. Radyo Sputnik’te yayınlanan Ankara Farkı programına katılan gazeteci Nuray Başaran şunları söyledi: CHP, Sadullah Ergin’in adaylıktan çekilmesi için DEVA Partisi’nden farklı bir isim istedi.ifadelerini kullandı.

DEVA Sözcüsü Şahin: “Tamamen yalan”

Odatv’ye konuşan DEVA Parti Sözcüsü İdris Şahin, “tamamen yalan” olduklarını söyleyerek iddiaları yalanladı. Şahin, Ne Sadullah Bey’e ne de bize ulaşan böyle bir talep yok. Burası DEVA Partisi’ne ayrılmış bir yer ve karar verecek olan Sayın Babacan ve DEVA Partisi’nin yetkili kurullarıdır. Oğuz Kaan Salıcı Bey ile beraberken haberlerde gördük. O da şaşırdısöz konusu.

DEVA Partili Ekmen: “Sadullah Ergin FETÖ’ye karşı savaştı”

Hürriyet’ten Hilal Köylü’ye konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekmen, Sadullah Ergin’in adaylığına gelen tepkilere yanıt verdi.

Sadullah Ergin’in Adalet Bakanı olduğu dönemde FETÖ ile mücadele ettiğini öne süren Ekmen. ‘Sadullah beyin ailesi Milli Görüş geleneğinden gelmektedir. FETÖ ile bağdaşması mümkün değil. söz konusu. Ekmen, ‘Muhalefet medyası iktidar medyası değil, Sadullah’ın adaylığını tartışıyor’ekledi.

andirin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu