Yaşam

Sıcak Kafa ve Kübra’nın yazarı Afşin Kum’un Kırk Üçte Korkunç Traktör Yağmuru öykü kitabı

Ödüllü yazar Afşin Kum’un ilk öykü kitabı Kırk Üçte Büyük Traktör Yağmuru okurlarla buluşuyor…

Afşin Kum, büyük ses getiren ve kısa sürede hem okuyucunun hem de izleyicinin kütüphanesine giren Sıcak Bas ve Kübra’nın ardından 19 çarpıcı öyküden oluşan Kırk Üç’ün Felaket Traktör Yağmuru adlı öykü kitabıyla okurların karşısına çıkıyor.

Taşınan ruhlar, yavaş yavaş ölen bedenler, sistemin maymunları, mahallenin yamyamları, duvarlara çarpan arzular, çene kırılan gülleler ve gökten yağan traktörler arasında nefessiz bir yolculuk…

Televizyon dizisine uyarlandı

Aynı isimle Netflix’e uyarlanan ödüllü ilk roman Sıcak Kafa ve 20’li yılları açan ve yakında Netflix’te izleyeceğimiz Kübra’nın ardından, Afşin Kum’un dizginsiz hayal gücünden, her zaman peşinde olan on dokuz hikaye. entropi artıyor…

Yazarın ilk romanı Hot Head, zihin, dil, medeniyet, yaşamın doğası ve uzaydaki anlam arayışımız üzerine çarpıcı bir entelektüel deneydi.

Sıcak Kafa, yazarın ilk romanı, ilk olarak Haziran 2017’de yayımlandı. Dünyayı etkisi altına alan delilik salgını üzerinde çalışan eski dilbilimci Murat Siyavuş üzerinden anlatılan Afşin Kum’un sürükleyici hikayesi, artık Netflix’in orijinal Türk dizileri arasında yer alıyor. üç yıl sonra.

Yazar Afşin Kum

“Tanrıya şükür…”

Canıgüz’ün dediği gibi; “Artık Türkiye bu kitabı gerçekten de Kum aracılığıyla dünya bilimkurgu edebiyatına armağan etti. Çok şükür güzel şeyler oluyor, böyle güzel işleri alkışlamak ne kadar güzel…”

Sayfa: 208

Kurgunun sınırlarında yolculuk

İkinci romanı Kübra, insan ve makineye, akıl ve vicdana, inanç ve güce dair keskin ve hızlı bir maceraydı. Yazar, üçüncü kitabı Kırk Üçte Korkunç Traktör Yağmuru’nda şaşırtmaya, düşündürmeye ve dilbilimsel kurgunun sınırlarını keşfetmeye devam ediyor.

sayfa için iletişim:

[email protected]

haberoltu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu