Haber

Sinop seçim sonuçları! Sinop milletvekilleri kimlerdir, hangi partidendir? Sinop, Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’a kaç oy verdi? Sinop Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

Sinop oy sonuçlar neydi? Aylardır devam eden seçim maratonu sona erdi. Adaylar seçim çalışmalarını tamamlayıp sonuçları beklerken, vatandaşlar da seçim sonuçlarını ekranlarından takip etmeye başladı. Sinoplular da oy kullandıkları ilçelerde kimin kazandığını araştırdı. Peki 2023 Sinop seçim sonuçları ne zaman açıklanacak? Sinop Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak?

SİNOP BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

  • Recep Tayyip Erdoğan: 85 bin 405 oyla yüzde 58,52
  • Kemal Kılıçdaroğlu: 51.751 oyla yüzde 35.46
  • Sinan Ogan: 7 bin 650 oyla yüzde 5.24
  • Muharrem İnce: 1.146 oyla yüzde 0.79

SİNOP MEPLERİ KİMDİR?

Sinop İl Kazanan Milletvekili Listesi

BARIŞ KARADENİZ

NAZIM MAVIS

CUMHURBAŞKANI SEÇİM SİSTEMİ NEDİR?

Cumhurbaşkanı adayı, seçilebilmesi için geçerli oyların salt çoğunluğunu (en az yüzde 50 + 1 oy) alması gereken iki turlu bir sistemde seçilir. Hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamazsa, birinci cinste en çok oyu alan iki adayın ortasından ikinci cins yapılır ve ardından salt çoğunluğu alan aday seçilir. Başkan, beş yıllık bir görev süresi için doğrudan halk tarafından seçilir.

2023 SİNOP SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim sonuçları, YSK’nın seçim yasağı kararını kaldırmasının ardından açıklanacak. Mevcut sonuçlar için OYSayfamızı takip edebilirsiniz.

haberalacam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu