Haber

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu yeni Kabineyi açıkladı. Vakit teslim törenlerinin ardından yeni bakanlar göreve başladı.

YENİ KABİNİN İLK TOPLANTISI

Yeni Kabine bugün ilk toplantısını yaptı. Görüşme yaklaşık 4 saat 10 dakika sürdü. EkonomiTerörle mücadele ve terörle mücadele konularının ele alındığı toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“2014 yılından bu yana şan ve şerefle yürüttüğümüz Cumhurbaşkanlığı görevini 5 yıl daha yürütme fırsatı bulduk. Bize güvenen yaklaşık 28 milyon kardeşimize de şükranlarımı sunuyorum.” Türkiye’nin Türkiye’den büyük olmasında emeği geçen dünyanın her yerindeki kardeşlerime şahsım ve milletim adına teşekkür ederim.

“SEÇİMLERİ Türkiye KAZANDI”

Afrika’dan Asya’ya, Latin Amerika’dan Balkanlar’a, Ortadoğu’dan Türk ve İslam alemine umudun, direnişin, şefkatin, merhametin, işgalcilere karşı dik duruşun adı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Elbette seçimin siyasi kazananları bellidir. Elbette bu seçimleri bizimle ve ittifakımızla birlikte tüm Türkiye kazandı. 85 milyon kişiden her biri kazandı.

“ESAS MESELE MİLLETİMİZİN GÜÇ VE GELECEĞİDİR”

Her seçim döneminde elini ovuşturan kriz heveslileri dışında, bin yıllık kardeşliğimizi dinamitlemek isteyen fitne tüccarları dışında, eli binlerce insanımızın kanına bulanmış terör baronları dışında; Kısacası birliğimize, barışımıza, asırlık hedeflerimize kastedenler dışında seçimlerde kaybeden yok. Seçimler gelir geçer, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Asıl sorun milletimizin ve devletimizin birliği, bütünlüğü, refahı ve geleceğidir. Asıl sorun ülkemizde biraz çekişmeli olan siyasi rekabetin siyasi düşmanlığa dönüşmesine izin verilmemesidir. Sandıklar kapandıktan sonra önümüze bakabilirsek Allah’ın izniyle kimse bileğimizi bükemez.

“YÜZ MİLYONLUK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Her seçimden sonra nerede olduğumuzu söyleyerek işimize, günümüze, ana gündemimize geri döndük. Tüm vatandaşlarımdan seçimlere bu açıdan bakmalarını rica ediyorum. Biz her zaman birlikte Türkiye’yiz. Yurt dışındaki kardeşlerimizle yüz milyonluk büyük bir aileyiz. İstiklal ve istikbalimiz uğruna bildiklerini feda etmiş bir milletiz. İnşallah Türkiye Yüzyılını birlikte, omuz omuza inşa edeceğiz. 3 Haziran’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki görevimizi aldık ve yemin ettik.

“BAŞLANGIÇ TÖRENİNİ 5 BİNDEN FAZLA MİSAFİRLE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde yurt içi ve yurt dışından 5 bini aşkın davetlinin katılımıyla görev başlangıç ​​törenimizi gerçekleştirdik. Törenimizi daha geniş bir katılımla açıkta yapmak istedik. Ama hava kuralları nedeniyle onu görmezden gelmek zorunda kaldık. Törenimize yurt dışından olağanüstü yüksek katılım bizleri gururlandırdı ve ülkemizin adına adadık.

“MUHALEFETİN TÜRKİYE TEMELLİ YAKLAŞIMINA UMUYORUZ”

Türkiye’nin bütün güzelliklerine, sosyal dokusunun bütün renklerine o gün orada bir arada şahit olduk. Zenginliğimiz olan bu çeşitliliğin korunması, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin vazgeçilmez kuralıdır. Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı konuklarımızın katılımının büyük ve güçlü Türkiye’nin tezahürü olduğuna inanıyorum. Hükümetlerimiz döneminde ülkemizin yumuşak gücü ve etki alanları böylece ortaya çıkmıştır. Siyaset gibi diplomasiyi eski dar kalıplarla okuyanların Türk dış politikasına ilişkin iddialarının asılsız olduğu anlaşılmıştır. Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğuna bir kez daha şahit olduk. Umarız 85 milyonun tamamı bundan onur ve gurur duyar. Buradaki mesajların muhalefet tarafından doğru değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Umuyoruz ki muhalefet milletimizin geleceği konusunda daha duyarlı olur ve Türkiye odaklı bir yaklaşım benimser. Türkiye ortak paydasında buluşma davetimize toplumumuzun her kesiminden olumlu yanıt bekliyoruz. 85 milyon Türkiye’nin tamamını kucaklamaya devam edeceğiz.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu