Ekonomi

UEDAŞ’tan Bayramda Kesintisiz Enerji Hizmeti

Bayram öncesi kesintisiz elektrik önlemi alan UEDAŞ, 620 kişilik saha ekibiyle bayram boyunca 7/24 görev başında olacak. UEDAŞ’ın Güney Marmara Bölgesi’ni kapsayan hizmet alanı içerisinde saha ekipleri tatil boyunca elektrik sürekliliğini sağlayacak.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyondan fazla kişiye elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ’ın saha ekipleri, olası elektrik arızalarına karşı Ramazan Bayramı boyunca nöbet tutacak. Abonelerine güvenli ve kesintisiz elektrik hizmeti sunmak için çalışmalarını yürüten gruplar, 174 saha aracıyla aktif görev üstlenecek.

Bayram öncesi bakım çalışmalarıyla birlikte alınan tedbirleri anlatan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Elektrik şebekesinin en önemli ihtiyacı bakım çalışmaları. Bu noktada planlı kesintilerle hatlarımızda düzenli bakımlar yapıyoruz. Dijital sistemlerden de faydalanıyoruz. Şebekemizin 7/24 uzaktan kontrol edilmesini ve komuta edilmesini sağlayan SCADA sistemi sayesinde, saniyeler içinde online olarak müdahale ederek abonelerimizin tatil boyunca aileleri ile keyifli vakit geçirmeleri için çalışacağız.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu