Teknoloji

Banka Soyabileceğiniz Elektrikli Mercedes-Benz CLA Konsepti Tanıtıldı

Almanya merkezli otomobil devi Mercedes-Benz elektrikli otomobil ürün gamına bir yenisini daha ekledi. Şirket, düzenlediği etkinlikte şu anda konsept aşamasında olan tamamen elektrikli CLA’yı tanıttı. Açıklamaya göre etkileyici özelliklerle donatılan otomobil, bir gün mutlaka seri üretime geçecek. Ancak bunun ne zaman olacağı belli değil. Net değil.

Mercedes-Benz’in CLA konsepti oldukça çağdaş ama aynı zamanda aşina Bir tasarımı var. Bu içerikte; Aracın şerit LED farları yıldız formunda tasarlanmış. Konsept modelin ön kısmında son model Mercedes’te gördüğümüz tasarım tercih edilmiş. Çünkü elektrikli tamamen kapalıIzgara tasarımına sahip olan araç, bu alandaki aydınlatma detayıyla oldukça benzersiz görünüyor.

Elektrikli Mercedes-Benz CLA konseptiyle tanışın

Mercedes-Benz elektrikli CLA konseptinin tasarımında basitliğe odaklandı. Bagaj kapağının tamamını kaplayan ışık çubuğu ve yıldız şeklindeki stop lambaları dikkat çeken tasarım detayları arasında yer alıyor. Bu apaçık; Aracın ön ve arka logoları da LED’li aydınlatılmışÖyle olduğunu belirtelim.

Mercedes-Benz’in elektrikli konsept otomobili oldukça etkileyici bir iç tasarıma sahip. Boyutlar şu anda açıklanmadı 3 ekran gecerli. Bu ekranlar Mercedes-Benz’in MB.OS işletim sistemini kullanıyor. Aracın tüm iç tasarımında ambiyans aydınlatmalarının neredeyse her yere yayıldığını görüyoruz. Şirket, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izini azaltmak için geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyor. PET plastikve kağıt üzerinde tercih edilen konular.

Mercedes-Benz’in elektrikli otomobil konsepti, Tesla Model 3’e rakip gösterilebilir. Ancak aracın elektrik motoru ve batarya seçenekleri tasarımı itibariyle Tesla Model 3’ü unutacak nitelikte. Öyle ki bu otomobilde 235 beygir güç üretebilen bir elektrik motoru tercih edildi. Aracın aküsü varsa 750 kilometreye kadar kadar bir aralık sunabilir. Hızlı şarj için de özel bir çalışma yapan mühendisler, bu araçta 250 kW DC hızlı şarj desteğini sundu. Sadece 15 dakikalık şarjAraca 400 kilometre menzil sunacak.

Mercedes-Benz’in açıklamasına göre elektrikli CLA’nın tahmini seri üretim süresi 2024 sonu olacak. Ancak bunun değişebileceğini unutmamalıyız. Mercedes-Benz, elektrikli CLA’ya hayat veren MMA platformundan en az bir crossover ve bir station wagon üretecek. Bu sürümlerin tümü şu anda gizemini koruyor.

Mercedes-Benz’in elektrikli CLA konsepti için fiyat açıklaması bitmiş değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu