Haber

CNR Expo Mersin Yenişehir bu kez depremzedeler için açıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerle yüzyılın felaketini yaşayan depremzedelere ülkenin ve dünyanın dört bir yanından yardımlar akmaya devam ediyor. Yüzden fazla ülkeden eğitimli arama kurtarma çalışanları, insani yardım malzemeleri ve nakdi yardımlar, depremzedeler için 84 milyon yüreğe ulaştırdı.

Yüzyılın felaketi olan Kahramanmaraş depreminde Türkiye’nin dört bir yanından hayırsever vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ve ekonomi dünyası devletle el ele vererek yaraları sarmak için karşı konulmaz bir dayanışma örneği gösterdi. Özellikle barınma sorunu yaşayan depremzedeler için CNR Expo Mersin Yenişehir Fuar Merkezi’nin kapıları açıldı ve yurdun dört bir yanına sevk edildi. CNR Expo Mersin Yenişehir Fuar Merkezi, Mersin Valiliği tarafından düzenlenen ve CNR Holding, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Yenişehir Belediyesi tarafından yürütülen yardım kampanyası için misafirhaneye dönüştürüldü.

Depremzedelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor

Depremzedeler için 3 öğün yemek verilen fuar merkezinde, uzman öğretmenler eşliğinde çocuklar için de rehabilite edici etkinlikler düzenleniyor. CNR Holding, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Yenişehir Belediyesi tarafından binden fazla depremzedeyi ağırlayacak şekilde dönüştürülen CNR Expo Mersin Yenişehir Fuar Alanı’nda beslenmenin yanı sıra ek gıda, yetişkin ve çocuk giyim ve bebek ürünleri de sunuluyor.

CNR ailesi, yüzyılın afetinden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis illeri için depremin ilk gününden itibaren aktif formda. CNR, 7 Şubat’ta başladığı deprem bölgesine gıda, çocuk bezi ve hijyenik ped yardımı ile kesintisiz devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Deprem bölgesinden Mersin’e gelen vatandaşlarımızı hazırladığımız geçici barınaklara yerleştiriyoruz. Ancak gelen çok insan var ve acilen yeni yerler oluşturmamız gerekiyor. Binaları uygun olanlardan binalarını tahsis etmelerini rica ediyorum. Gelin, bu yarayı birlikte saralım” paylaşımında bulundu.

CNR Expo Mersin Yenişehir Fuar Merkezi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanları ile birlikte çok sayıda gönüllü depremzedeler için canla başla çalışıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu