Haber

Halk TV’den ‘İrfan Değirmenci’ ile ilgili açıklama

Halk TV Ana Haber sunucusu İrfan Değirmenci, kanalla yollarını ayırdığını duyurdu. Türk Personel Partisi’nin (TİP) 2023 seçimlerinde İzmir milletvekili adayı olan İrfan Değirmenci, seçimin ardından Halk TV’deki eski görevine geri döndü.

‘KOLTUĞA ALIŞMAK KÖTÜ BİR ŞEY’

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Değirmenci, şu ifadeleri kullandı:

“Koltuğa alışmak çok üzücü bir şey. İnsan toplum yararına koltuktan, çıkarlarından, parasından vazgeçebilmelidir. Çünkü hayatta çok daha değerli şeyler var. Dayanışma, emek, gündemde olmak Zalim karşısında mazlumun yanında, adaletin, hakkın, emeğin yanında yer almak, eleştirdiği kişi olmamak.” hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez görmemek. Gücün ve paranın olduğu alanda, partide veya şirkette kendilerini Olimpos’un zirvesindeki mitolojik bir kahraman olarak görenlere hatırlatmak gerekir. Gerçek güç halkın sivil örgütlü çabasıdır. Zalimlere karşı mücadele etmenin birçok yolu vardır.

Yeni yollar bulmak her zaman mümkündür. Bu yollardan biri de televizyondur. Aynı zamanda etkili bir yoldur. Ancak tek yol bu değil. Kısacası kulaktan kulağa eşitlik, özgürlük ve adalet için çabalayanlarla yol arkadaşı olmamızın yeni yolları mutlaka olacaktır. En kısa zamanda tekrar buluşmak ve birlikte yeni yollara yürümek ümidiyle…”

‘SİYET TUTKUSU AŞILDI’

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu da sosyal medya hesabından Değirmenci’nin ayrılma kararına ilişkin açıklama yaptı. Mahiroğlu, Değirmenci için “Siyaset tutkusunun galip geldiğini” belirterek, şöyle devam etti:

“Sevgili arkadaşımız İrfan Değirmenci, Halk TV ana haber spikerliğinden istifa etti. Daha uzun yıllar birlikte yürümek isterim. Ama siyaset tutkusu galip geldi. Kendisine siyasi hayatında başarılar diliyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu