Ekonomi

Hareket Halindeki Hisse Senetleri: Tesla ve Boeing Kazanıyor; Uber ve Old Dominion Freight Düşüşte

Investing.com — ABD’nin ana hisse senedi endeksleri Çarşamba günü, teknoloji sektörünün diğer sektörlerden daha iyi performans göstermesiyle birlikte çeşitli performanslar sergiledi.

İşte bugün ABD borsasında en çok dikkat çeken hareketlerden bazıları:

Tesla (TSLA) hisseleri, elektrikli otomobil üreticisinin daha ekonomik fiyatlı modellerinin lansmanını hızlandıracağını açıklamasının ardından %12 yükseldi ve analistlerin tahminlerinin altında kalan ilk çeyrek kazançlarını bildirmesine rağmen değer kazandı.

AT&T (T) hisseleri, telekomünikasyon şirketinin müşteri sayısında beklenenden daha yüksek bir artış bildirmesinin yanı sıra ilk çeyrekte serbest nakit akışındaki büyüme beklentilerini aşmasının ardından değişmedi.

Visa (V) hisseleri, ödeme ağı şirketinin tahminleri aşan ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıklamasının ardından %1 artarak, ekonomik yavaşlama endişelerine rağmen tüketici harcamalarının güçlü kaldığını gösterdi.

Texas Instruments (TXN) hisseleri, yarı iletken üreticisinin ikinci çeyrek satışlarının finansal analistlerin tahminlerini aşacağını öngörmesi ve analog yarı iletken bileşenlerine olan talebin arttığını göstermesinin ardından %6,3 yükseldi.

Meta Platforms (NASDAQ:META) hisseleri değişmedi ve Snap (SNAP) hisseleri, Çinli ana şirketi ByteDance elden çıkarmadığı takdirde rakip kısa video platformu TikTok’un ABD’de yasaklanmasına yol açabilecek yasanın ABD Senatosu tarafından kabul edilmesinin ardından %3 düştü.

Biogen (BIIB) hisseleri, ilaç şirketinin eski ilaçlarının artan rekabetle karşılaşması nedeniyle maliyet azaltma çabalarının yardımıyla tahminleri aşan ilk çeyrek kazançlarını bildirmesinin ardından %5 arttı.

Humana (HUM) hisseleri, sağlık sigortası sağlayıcısının tahminleri aşan ilk çeyrek kazançları bildirmesine rağmen %5 azaldı. Analistlere göre şirketin 2025 yılı için finansal tahminini geri çekmesi hisse fiyatını olumsuz etkiledi.

Hasbro (HAS) hisseleri, oyuncak üreticisinin tahminleri önemli ölçüde aşan kazançlar bildirmesinin ardından, azalan stok seviyeleri ve dijital oyunlardan elde edilen istikrarlı gelirin azalan oyuncak talebinin etkisini dengelemesiyle %12 oranında arttı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Uber (UBER) ve LYFT (LYFT), Tesla’nın otonom araç hizmeti uygulamasıyla araç çağırma pazarına girmeyi planladığını açıklamasının ardından hisse değerinde %3’ten fazla düşüş yaşadı.

Thermo Fisher (TMO) hisseleri, tıbbi ekipman şirketinin beklentileri aşan çeyreklik kazançlar bildirmesine ve farmasötik araştırma ve geliştirmede kullanılan ürün ve hizmetlerine yönelik daha güçlü talep beklentisiyle yıl için kar tahminini yükseltmesine rağmen %1,3 oranında düştü.

Enphase Energy (ENPH) hisseleri, yenilenebilir enerji şirketinin güneş enerjisi sektöründeki mevcut zorlukları yansıtarak beklenenden daha zayıf bir mali görünüm sunmasının ardından %4,5 düştü.

Boeing (BA) hisseleri, ilk çeyrek gelirlerinin beklenenden daha yüksek olduğunu açıklamasının ve nakit akışı hedeflerine doğru ilerleme kaydettiğini belirtmesinin ardından %4 oranında yükseldi.

Vertiv Holdings Co. (VRT) hisseleri, güçlü sipariş artışının etkisiyle beklentileri aşan ilk çeyrek kazançlarını bildirdikten sonra %10 arttı.

Fortive (FTV) hisseleri, yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan ikinci çeyrek tahminini açıkladıktan sonra %5 düştü.

Westinghouse Air Brake Technologies (WAB) hisseleri, şirketin ilk çeyrek için güçlü hisse başına kazanç bildirmesi ve mali beklentilerini yükseltmesinin ardından %10 yükseldi.

Old Dominion Freight Line (ODFL) hisseleri, beklentileri karşılayan ilk çeyrek sonuçlarını açıkladıktan sonra %10 düştü ve şirketin nispeten yüksek piyasa değerlemesi nedeniyle yatırımcılar arasında endişelere neden oldu.

Louis Juricic tarafından yapılan ek haber

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu