Haber

Kayseri’de deprem mi bekleniyor? Kayseri’de büyük bir deprem mi bekleniyor?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılardan hasar gören Kayseri’de 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İncesu ilçesindeki sarsıntı 7 kilometre derinlikte meydana geldi. Peki Kayseri’de deprem bekleniyor mu? Kayseri’de büyük bir deprem mi bekleniyor?

KAYSERİ’DE DEPREM BEKLENİYOR MU?

Kayseri’nin İncesu ilçesinde saat 18.16 sıralarında 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, depremin derinliğini 7 kilometre olarak açıkladı.

Deprem vatandaşlarda paniğe neden olurken, şu ana kadar depremde rastgele olumsuz bir durum yaşanmadığı bildirildi.

Kayseri Vali Yardımcısı Şenol Esmer depremin ardından yaptığı paylaşımda, “28.02.2023 günü saat 18:16 sıralarında merkez üssü İncesu ilçemiz olarak belirlenen 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre Bir olumsuzluk yok ve birimlerimizle temaslarımız devam ediyor.” sözlerine yer verdi.

NACI GÖRÜR’DEN AÇIKLAMA

Naci’nin gördüğü:

“Kayseri’den geçen bir Ecemiş fay zonu var. Volkanların bulunduğu yerlerden geçiyor. Bu fay zonu da volkanların oluşmasına sebep oluyor. Niğde tarafına inerek oradan Adana ve Mersin tarafına gidiyor. Aslında çok büyük bir fay zonu.Bu fay zonu Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde birleşiyor.Kuzey Anadolu Fay hattından ayrıldı. Anadolu’nun parçalanması sonucu oluşmuştur. Uzun zamandır bu kadar çok aktif tehlikeli deprem üretmiş bir fay zonu gibi görünmüyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu