Haber

TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Yarışmaları Ayvalık’ta Sona Erdi

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Yelken Ligi 2. ayağı sona erdi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 24 Nisan’da başlayan ve 6 gün süren müsabakalarda dereceye girenler ve milli takıma seçilen sporcular için ödül töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende; Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Balıkesir İl Gençleri ve SporYönetici Adem Özalp, Kuzey Ege Sahil Güvenlik Küme Komutanı Emrah Kadir Çakır’ın yanı sıra yarışmalara katılan yüzlerce sporcu ve antrenör.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Hasret Akdurak, Ayvalık’ta unutulmaz bir yarış olduğunu vurgulayarak, “Sevgili denizciler, denizde harikaydınız. Ayvalık sizi izlemeye doyamadı.Biz Ayvalık’ın yeşili ve mavisi içindeyiz.Ama bugün günleri kırmızı ve beyaz.Dereceyi kazanan arkadaşlarınızı alkışlayacağız.Daha sonra gelecek arkadaşlarınızı alkışlayacağız. 2023’te ayı ve yıldızı göğsünüzde taşıyın ve onlara deyin ki, “Değerli arkadaşlar arkanızda 80 milyon kişi namaz kılıyor. Hepiniz bizi temsil ediyorsunuz. Madalyalarla, bayrağımızla dönün. ‘Dalga yapın’ diyeceğiz.

Törende konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yarışmalarda yüzlerce sporcuyu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Umarım eğlenmişsinizdir, mutlusunuzdur. Vazgeçilmez bedellerden biri olan deniz sporunu yaşatmaya çalışıyoruz. Ayvalık için hem sporu hem de turizmi çeşitlendirmek adına ilçenin gündeminde.Bugün bu organizasyona ev sahipliği yapan Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü ilçemizin en eski ve olmazsa olmaz kulüplerinden biridir.Bizde bu sporu yeniden canlandırmak istedik. Daha sonra deniz sporlarına ilgi duyan sporcuların artmasını teşvik etmeye çalışıyoruz.Bunun meyvelerini vermeye başladık ve Ayvalık’ta bu organizasyonlar yapılıyor.Cunda Sörf Kulübü sporcularımız geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi temsil ettiler. Avrupa şampiyonası Kızlarımızdan biri bu şampiyonada Avrupa şampiyonu oldu.Bütün bunlar ne kadar doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir.Ayvalık olarak bu tür etkinliklere her zaman açığız.Sadece ulusal Bu tür organizasyonların yapılmasını talep ediyoruz. Sadece uluslararası anlamda değil, uluslararası anlamda da Ayvalık’tayız.”

Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, 6 gün süren yarışların kazasız tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ayvalık’ta yelken sporu canlanıyor. Bundan dolayı çok mutluyum. Ayrıca kortej yürüyüşünden itibaren bu organizasyonu da buna açtık.” Ayvalık’ta tam bir karnaval oldu. Harika bir atmosfere ve coşkuya tanık olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Balıkesir’in spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan bir spor kenti olduğunu belirterek, “Ayvalık spor faaliyetleri açısından nadide ilçelerimizden biri. Bu şirin ilçeyi hep birlikte spor turizminin merkezi yapmak istiyoruz. tüm kurumlarımız ve paydaşlarımızla valiliğimiz ile uyum içinde” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren kulüplerin sporcularına ve Türkiye Yelken Milli Takımı’na katılmaya hak kazanan sporculara ödülleri takdim edildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu